ACİL İLETİŞİM 

0532 156 00 36

 

 Ulaşım

 

·         Sarıkamış, Kars Havalimanına 50 km, Erzurum Havalimanına ise 150 km. uzaklıktadır. (Otelimiz Kayak Pistine sadece 400 metre – Otel aracımızla sadece 3 dakika mesafededir.)

 

·         İstanbul Atatürk Havalimanından ve Sabiha Gökçen Havalimanından Her gün Kars’a direkt uçuş seferleri mevcut olmakla birlikte uçuş saat’i sadece 2 saat’tir.

 

·         Ankara Esenboğa Havalimanından Kars Havaalanına Her gün uçuş seferi olmakla birlikte uçuş saat’i sadece 1 Saat 40 dakikadır.

 

·         İzmir Adnan Menderes Havalimanından Kars Havaalanına Haftanın 3 günü uçak seferi olmakla birlikte uçuş saati sadece 2 Saat’tir.

 

·         Kars Havaalanı, bölgenin en uzun pistine sahip bir NATO havaalanıdır. Uçuşa son derece uygun doğu bölgesinde kapanma riski en az olan alandır.

 

·         Karayolu son derece muntazam ve asfalt yapılmıştır.

 

·         Kars–Sarıkamış yolu ise Kars Erzurum ana yolu üzerinden olduğu için daima bakımlı ve kış mevsiminde açık tutulmaktadır.

 

·         Kars’tan Sarıkamış’a araçla sadece 40 dakika sürmektedir.

 

·         Ayrıca İstanbul–Kars Doğu Ekspresi ile Kars’a demiryolu (Sarıkamış Tren Garı) bağlantısı vardır.

 

·         Muhtelif otobüs firmaları ile de Kars’a karayolu ulaşımı yapılmaktadır.

 

Karayolunu kullanmak isteyenler ise;

 

·         Ankara  - Kars  / İstanbul - Kars her gün muhtelif otobüs firmaları tarafından yapılmaktadır.

 

·         Giresun - Tirebolu - Torul - Erzincan - Erzurum - Sarıkamış

 

·         Trabzon - Erzurum - Sarıkamış

 

·         Hopa–Artvin–Kars–Sarıkamış Güzergahlarından biriyle ya da Orta Anadolu üzerinden Ankara– Yozgat–Sivas–Erzincan–Erzurum–Kars güzergahıyla Sarıkamış’a ulaşabilirler. Sarıkamış’a, Erzurum ve Kars’tan dolmuş, otobüs ve taksiler kalkmaktadır.

 Kars Otelleri, Kars Kültür Turları, kars grand ani hotel, kars kale otel, kars otel, kars konaklama, kars simer otel, kars karabağ otel, kars büyük kale hotel, Sarıkamış otelleri, sarıkamış kayak, sarıkamış konaklama, sarıkamış kayak otelleri,

http://www.kars-otelleri.com

 

 

 


 

/

Kalkınma Ajansı'nın desteklediği "Sarıkamış Kar Otel Projesi" kapsamında hazırlanmıştır. İçerik ile ilgili tek sorumluluk Sarıkamış Kar Oteli'ne aittir ve SERHAT Kalkınma Ajansı'nın görüşlerini yansıtmaz.